15 czerwca 2024 r w Ożarowie odbyły się zawody pływackie dla najmłodszych pn. Mali Mistrzowie na start!

W zawodach wzięło udział 92 zawodników z 9 klubów pływackich. Klub „Centrum” Staszów reprezentowało 8 zawodników. Łącznie zdobyli oni 9 medali: 4 złote, 4 srebrne i 1 brązowy. Poniżej przedstawiamy ich indywidualne wyniki.

- Grabka Ernest: 6 miejsce na 25 metrów stylem dowolnym, 2 miejsce na 25 metrów stylem klasycznym,

- Bereza Patryk: 4 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym, 2 miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym,

- Polak Antoni: 10 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym, 4 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym,

- Kukla Krzysztof: 4 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym, 1 miejsce na 25 metrów stylem grzbietowym,

- Fit Antoni: 1 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym,

- Sroka Antonia: 5 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym, 1 miejsce na 25 metrów stylem klasycznym,

- Duś Melania: 3 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym, 2 miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym,

- Wójcik Oliwia: 2 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym, 1 miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym.

Gratulacje dla najmłodszych pływaków z „Centrum” Staszów oraz dla trenerów Łukasza i Tomasza. Podziękowania dla rodziców w/w zawodników.

W dniach 15-16 czerwca 2024 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim Odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 13 lat w pływaniu – II runda.

W zawodach udział wzięło 376 zawodników z 63 klubów pływackich.

Klub „Centrum” Staszów reprezentowało dwóch pływaków: Piotr Kukla i Kacper Szyszkowski.

Poniżej przedstawiamy ich wyniki indywidualne:

Piotr: 6 miejsce na 100 metrów stylem klasycznym, 12 miejsce na 200 metrów stylem klasycznym, 18 miejsce na 200 metrów stylem zmiennym,

Kacper: 4 miejsce na 100 metrów stylem klasycznym, 7 miejsce na 200 metrów stylem klasycznym, 21 miejsce na 200 metrów stylem zmiennym.

Gratulacje dla chłopaków i trenera Łukasza.

15 czerwca 2024 roku w Andrychowie odbyły się Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza. W zawodach wzięło udział 422 zawodników z 43 klubów pływackich.
Klub „Centrum” Staszów reprezentowała Victoria Agliano, która zajęła następujące miejsca:
- 4 miejsce na 200 metrów stylem dowolnym,
- 3 miejsce na 100 metrów stylem grzbietowym
- 6 miejsce na 200 metrów stylem zmiennym
- 4 miejsce na 100 metrów stylem motylkowym.
Gratulacje dla Victorii oraz trenera Łukasza.

117 zawodników z 8 klubów rywalizowało w Letnich Mistrzostwach Okręgu Świętokrzyskiego. Zawody odbywały się na pływalni olimpijskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim w dniach 8-9 czerwca 2024.

Nasz klub reprezentowało 5 zawodników. Nasi zawodnicy w większości swoich startów poprawiali swoje rekordy życiowe.

Najlepszymi zawodnikami (za trzy starty) w kategorii młodzik zostali Kacper Szyszkowski, który wygrał tę klasyfikację, a tuż za nim na drugiej pozycji zameldował się Piotr Kukla.

Wyniki naszych, zawodników:

- Agliano Victoria: 15 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym, 3 miejsce na 400 metrów stylem zmiennym, 11 miejsce na 100 metrów stylem grzbietowym, 8 miejsce na 200 metrów stylem zmiennym - kategoria Junior Młodszy.

- Kielczyk Leon: 8 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym, 7 miejsce na 100 metrów stylem motylkowym, 11 miejsce na 50 metrów stylem motylkowym 5 miejsce na 200 metrów stylem zmiennym, 6 miejsce na 100 metrów stylem dowolnym - kategoria Młodzik.

-Sosnowska Oliwia: 3 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym, 1 miejsce na 100 metrów oraz 3 miejsce w kategorii Open, 2 miejsce na 200 metrów stylem klasycznym - Junior Młodszy,

- Szyszkowski Kacper: 1 miejsce na 50, 100 i 200 metrów stylem klasycznym oraz 3 miejsce na 50 metrów stylem motylkowym w kategorii Młodzik.

- Kukla Piotr: 1 miejsce na 50 metrów stylem motylkowym, 2 miejsce na 50, 100 i 200 stylem klasycznym - kategoria Młodzik.

Niestety Oskar Chmielewski pływak  staszowskiego klubu nie mógł wystartować z powodu choroby.

Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz trenera Łukasza Łygana.

5 czerwca 2024 roku na pływalni Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie już po raz dziesiąty odbyły się zawody pływackie z okazji Dnia Dziecka zorganizowane dla członków sekcji pływackiej „Centrum” Staszów i członków sekcji pływackiej osób z niepełnosprawnościami projektu pn. „Gotowi na start – 23/26 etapu drugiego, dofinansowanego ze środków Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start” i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Organizatorami wydarzenia byli: Powiat Staszowski, Powiatowe Centrum Sportowe w Staszowie i Stowarzyszenie „Centrum” sport i rekreacja. W zawodach wzięło udział 84 pływaków. W oficjalnym otwarciu uczestniczyli: Romuald Zgrzywa Starosta Staszowski, Leszek Guzal Wicestarosta Staszowski, Andrzej Walczowski Dyrektor Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie oraz członkowie zarządu i trenerzy Stowarzyszenia „Centrum”.

Wyniki indywidualne poszczególnych zawodników przedstawiają się następująco:

Sekcja osób z niepełnosprawnościami – wszyscy uczestnicy otrzymali złote medale:

- Arczewska Wiktoria,

- Domagała Dawid,

- Imos Damian,

- Kowalska Monika,

- Mazanka Kamil,

- Pabian Tomasz,

- Sobieniak Beata.

Wszystkie wymienione poniżej uczestniczki otrzymały złoty medal.

25 metrów stylem dowolnym dziewcząt 7 lat i młodsi:

- Cecot Zosia,

- Dębska Luiza,

- Dyl Amelia,

- Grabka Natasza,

- Hałas Kinga,

- Korczak Zosia,

- Kowalska Gabrysia,

- Motyl Iga,

- Usowska Lena,

- Sroka Helena,

- Zdziebko Patrycja.

25 metrów stylem dowolnym dziewcząt 8 lat:

- Cecot Kornelia,

- Cepil Barbara,

- Duś Melania,

- Dziwoń Zofia,

- Garbacka Wiktoria,

- Kijanka Wiktoria,

- Krawczyk Izabela,

- Nogaś Marta,

- Sochacka Alicja,

- Szymańska Agata,

- Wójcik Oliwia,

- Zdziebko Zuzia.

Wszyscy wymienieni poniżej uczestnicy otrzymali złoty medal.

25 metrów stylem dowolnym chłopców 7 lat i młodsi:

- Dutka Mikołaj,

- Jaskóła Adam,

- Kowalski Franiu,

- Polak Igor,

- Pyrek Brajan.

25 metrów stylem dowolnym chłopców 8 lat:

- Jasek Julek,

- Kępa Szymon,

- Polak Jakub,

- Wołowiec Ksawery,

- Woźnicki Wiktor.

Medale za miejsca 1-3 w starszych kategoriach wiekowych otrzymali.

50 metrów stylem dowolnym dziewcząt 9 lat:

Antosia Sroka – złoty medal
Sosnowska Karolina – srebrny medal
Kaja Dziewirz – brązowy medal.
50 metrów stylem dowolnym chłopców 9 lat:

Kukla Krzysztof – złoty medal,
Fit Antoni – srebrny medal,
Płaza Szymon – brązowy medal.
50 metrów stylem dowolnym dziewcząt 10 lat:

Mazur Paulina – złoty medal,
Pyrek Maja – srebrny medal,
Śledź Natalia – brązowy medal.
50 metrów stylem dowolnym chłopców 10 lat:

Bereza Patryk – złoty medal,
Polak Antoni - srebrny medal,
Zdziebko Franciszek – brązowy medal.
50 metrów stylem dowolnym dziewcząt 11 lat:

Wiącek Klaudia – złoty medal,
Straszak Izabela – srebrny medal,
Wiącek Daria – brązowy medal.
50 metrów stylem dowolnym chłopców 11 lat:

Ekiert Stanisław – złoty medal,
Jaguś Franciszek – srebrny medal,
Lipiec Patryk – brązowy medal.
50 metrów stylem dowolnym dziewcząt 12 lat i starsze:

Sosnowska Oliwia – złoty medal,
Agliano Victoria – srebrny medal,
Dziarmakowska Julia – brązowy medal.
50 metrów stylem dowolnym chłopców 12 lat i starsi:

Kukla Piotr – złoty medal,
Tarka Michał – srebrny medal,
Tarka Szymon – brązowy medal.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Stowarzyszenie „Centrum” składa podziękowanie dla Zarządu Powiatu Staszowskiego i PSB Mrówka Staszów za wsparcie finansowe przeznaczone na zakup nagród rzeczowych i słodkich upominków dla uczestników zawodów pływackich.

18 maja 2024 na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się trzecia runda Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. W zawodach wzięło udział 140 zawodników w 12 klubów pływackich.

Centrum Staszów łącznie zdobyło: 2 złote, 5 srebrnych, 2 brązowe medale oraz brąz w sztafecie.

Reprezentacja klubowa składała się z 16 zawodników.

- Leon Kielczyk: 4 miejsce na 100 metrów stylem dowolnym, 2 miejsce na 200 metrów stylem grzbietowym,

- Szyszkowski Kacper: 2 miejsce na 200 metrów stylem zmiennym, 1 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym, 7 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym OPEN,

- Kukla Piotr: 1 miejsce na 200 metrów stylem zmiennym, 2 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym, 13 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym OPEN,

- Chmielewski Oskar: 7 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym, 22 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym OPEN, 4 miejsce na 100 metrów stylem motylkowym,

- Agliano Victoria: 3 miejsce na 200 metrów stylem zmiennym, 8 miejsce na 100 metrów stylem dowolnym,

- Sadłocha Oliwia: 6 miejsce na 100 metrów stylem dowolnym, 5 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym OPEN, 26 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym OPEN,

- Macias Dżesika: 5 miejsce na 200 metrów stylem grzbietowym, 14 miejsce na 100 metrów stylem dowolnym,

- Mazur Wiktoria: 17 miejsce na 100 metrów stylem dowolnym, 2 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym, 12 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym OPEN,

- Sadłocha Patrycja: 20 miejsce na 100 metrów stylem dowolnym, 10 miejsce na 200 metrów stylem grzbietowym,

- Szymańska Wiktoria: 23 miejsce na 100 metrów stylem dowolnym, 14 miejsce na 50 metrów style klasycznym, 27 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym OPEN,

- Straszak Izabela: 24 miejsce na 100 metrów stylem dowolnym, 12 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym,

- Dziarmakowska Julia: 4 miejsce na 200 metrów stylem grzbietowym,

- Sosnowska Oliwia: 2 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym, 5 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym OPEN,  6 miejsce na 100 metrów stylem motylkowym,

- Mazur Patrycja: 3 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym, 21 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym OPEN, 3 miejsce na 100 metrów  stylem motylkowym,

- Straszak Izabela: 24 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym OPEN,

- Suchorowska Aleksandra: 15 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym, 28 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym OPEN, 5 miejsce na 100 metrów stylem motylkowym.

Sztafeta mieszana 4 x 100 metrów stylem zmiennym 13 lat w składzie: Dziarmakowska Julia, Szyszkowski Kacper, Kukla Piotr, Mazur Patrycja zajęła 3 miejsce.

Sztafeta mieszana 4 x 100 metrów stylem zmiennym 14-15 lat w składzie: Macias Dżesika, Mazur Wiktoria, Kielczyk Leon, Chmielewski Oskar zajęła 5 miejsce.

Gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerów: Łukasza i Tomasza.

Skip to content