W dniach 28–29 marca br. w Dębicy odbyła się szósta edycja międzynarodowych zawodów pływackich Fenix Pool Party, jednej z największych imprez pływackich w kraju.
 Zawody rozegrano na 50 metrowym basenie, gdzie rywalizowało ponad 900 zawodników z 72 klubów z Polski oraz zagranicy, m.in. z Hiszpanii, Norwegii i Słowacji.
Zawodnicy startowali w pięciu kategoriach wiekowych: 2016 i młodsi, 2015, 2014–2013, 2012–2011 oraz 2010 i starsi.
Nasz klub Centrum Staszów reprezentowało 14 zawodników, którzy zdobyli 5 brązowych medali.
-Bereza Patryk,
-Sroka Antonina,
-Wójcik Oliwia,
-Dziewisz Kaja,
-Adamczyk Aleksandra,
-Polak Antonii,
-Duś Melania,
-Szyszkowski Olaf,
-Ekiert Stanisław,
-Janicki Marcin,
-Fit Antoni,
-Grabka Ernest,
-Gorczyński Kacper oraz
-Szyszkowski Kacper.
Do najlepszej dziesiątki swoich konkurencji awansowali:
*Sroka Antonina – 8. miejsce na 200 m stylem dowolnym oraz 9. miejsce na 200 m stylem klasycznym,
*Wójcik Oliwia – 3. miejsce na 200 m stylem grzbietowym,
*Duś Melania – 3. miejsce na 200 m stylem dowolnym oraz 3. na 50 m stylem klasycznym,
*Szyszkowski Olaf – 10. miejsce na 100 m stylem klasycznym,
*Fit Antoni – 6. miejsce na 50 m stylem klasycznym w eliminacjach (5. miejsce w finale), 4. miejsce na 200 m stylem klasycznym oraz 3. miejsce na 200 m stylem zmiennym,
*Szyszkowski Kacper – 4. miejsce na 50 m stylem klasycznym (zarówno w eliminacjach, jak i w finale), 3. miejsce w eliminacjach i 4. miejsce w finale na 100 m stylem klasycznym oraz 9. miejsce na 200 m stylem zmiennym.
Start w zawodach był dla naszych zawodników cennym doświadczeniem oraz okazją do rywalizacji na wysokim poziomie sportowym. Pomimo wymagającej formuły i silnej konkurencji, reprezentanci klubu zaprezentowali się bardzo dobrze, osiągając wartościowe wyniki i miejsca w czołowej dziesiątce.
Serdeczne podziękowania dla rodziców!!!
Gratulujemy 👏👏👏
21 marca 2026 w Kielcach odbyła się w druga runda Dużej Ligi. Wystartowało w niej 143 zawodników z 11 klubów pływackich.
Centrum Staszów reprezentowało 10 zawodników, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony, zdobywając zarówno miejsca na podium jak i wysokie lokaty w swoich konkurencjach indywidualnych.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje Kacper Szyszkowski, który okazał się bezkonkurencyjny zdobywając dwa złota na dystansach 50 metrów stylem motylkowym oraz 100 metrów stylem klasycznym.
Dzięki znakomitej postawie został również uhonorowany statuetką najlepszego zawodnika w kategorii 14–15 lat oraz objął prowadzenie w klasyfikacji indywidualnej w tej kategorii wiekowej.
Dodatkowo Kacper rywalizował w widowiskowej konkurencji Skins na 50 metrów stylem motylkowym, gdzie dotarł aż do półfinału.
Świetne wyniki osiągnęli również pozostali zawodnicy:
- Oliwia Sosnowska zajęła 3. miejsce na 100 m stylem klasycznym oraz 8. miejsce na 50 m stylem motylkowym,
- Kacper Gorczyński wywalczył 3. miejsce na 50 m stylem motylkowym oraz 4. miejsce na 100 m stylem klasycznym,
- Olaf Szyszkowski stanął na podium, zajmując 3. miejsce na 100 m stylem klasycznym oraz był 8. na 50 m stylem motylkowym.
- Patryk Bereza uplasował się na 5. miejscu na 50 m stylem motylkowym oraz 100 m stylem klasycznym.
- Antoni Polak zajął 6. miejsce na 200 m stylem dowolnym oraz 7. miejsce na 50 m stylem motylkowym.
- Leon Kielczyk był 5. na 200 m stylem dowolnym oraz 7. na 50 m stylem motylkowym.
- Stanisław Ekiert uplasował się na 7. miejscu na 200 m stylem dowolnym oraz 9. miejscu na 50 m stylem motylkowym.
- Marcin Janicki zajął 6. miejsce na 50 m stylem motylkowym oraz 9. miejsce na 200 m stylem dowolnym.
Duży sukces odniosła również sztafeta 4×50 m stylem dowolnym w kategorii 12 lat.
Zespół w składzie: Patryk Bereza, Antoni Polak, Olaf Szyszkowski oraz Kacper Gierczyński wywalczył 2. miejsce.
Start w Kielcach był bardzo udany dla zawodników Centrum Staszów, którzy pokazali wysoki poziom sportowy i wielkie zaangażowanie, co pozwala z optymizmem patrzeć na kolejne rundy zawodów.
Gratulujemy całej ekipie i trenerom prowadzącym.
14 marca 2026 roku na pływalni PCS w Staszowie odbyła się pierwsza runda zawodów pływackich „Mali Mistrzowie na Start”.
W uroczystym otwarciu udział wzięli: Starosta Staszowski Romuald Zgrzywa, dyrektor PCS w Staszowie Andrzej Walczowski oraz przedstawiciele Zarządu ŚOZP Agata Borycka, Piotr Bujak oraz Marcin Piliński.
Sędzią głównym zawodów była pani Mariola Kurant - sędzia klasy związkowej. Sędzią startem był Piotr Orzeł - sędzia pierwszej klasy.
W rywalizacji wzięli udział najmłodsi pływacy z wielu klubów regionu świętokrzyskiego i podkarpackiego startując w konkurencjach indywidualnych oraz sztafetach.
Łącznie 200 zawodników z 14 klubów pływackich.
Zawody rozegrano w kategoriach wiekowych od 7 lat i młodszych do 10 lat, a młodzi zawodnicy rywalizowali na dystansach 25 metrów i 50 metrów różnymi stylami pływackimi.
Klub Centrum Staszów reprezentowało 30 najmłodszych pływaków. Łącznie zdobyli oni 11 medali w tym: 2 złote medale, 5 srebrnych i 4 brązowe zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.
Poniżej prezentujemy ich indywidualne wyniki:
- 25 metrów stylem dowolnym chłopców 8 lat
5 miejsce - Krężołek Szymon
7 miejsce - Kordos Jan
9 miejsce - Kisielewski Julian
10 miejsce - Jaśkiewicz Krzysztof.
- 50 metrów stylem dowolnym chłopców 8 lat
3 miejsce - Krężołek Szymon.
- 50 metrów stylem dowolnym chłopców 9 lat
15 miejsce - Dorosiński Wiktor
24 miejsce - Kowalski Franciszek
29 miejsce - Samiec Piotr
35 miejsce - Chyla Bartosz.
- 25 metrów stylem grzbietowym 8 lat
2 miejsce - Kwiatek Antoni
10 miejsce - Kisielewski Julian
12 miejsce - Jaśkiewicz Krzysztof
13 miejsce - Kordos Jan.
- 50 metrów stylem grzbietowym chłopców 8 lat
3 miejsce - Kwiatek Antoni.
- 50 metrów stylem grzbietowym chłopców 9 lat
9 miejsce - Jaskuła Adam
28 miejsce - Samiec Piotr
35 miejsce - Chyla Bartosz.
- 50 metrów stylem klasycznym chłopców 9 lat
7 miejsce - Jaskuła Adam
11 miejsce - Dorosiński Wiktor.
- 50 metrów stylem klasycznym chłopców 10 lat
6 miejsce - Makuła Aleksander
11 miejsce - Szcześniewski Piotr.
- 4 x 50 metrów stylem dowolnym sztafeta chłopców 10 lat
4 miejsce w składzie: Duliński Hubert, Jaskóła Adam, Szcześniewki Piotr, Makuła Aleksander.
- 25 metrów stylem dowolnym dziewcząt 8 lat
5 miejsce - Sot Nela
6 miejsce - Sojda Hanna
19 miejsce - Kawecka Wiktoria.
- 50 metrów stylem dowolnym dziewcząt 8 lat
3 miejsce - Dyl Amelia
5 miejsce - Usowska Lena
14 miejsce - Kowalska Gabriela
27 miejsce - Dębska Luiza.
- 50 metrów stylem dowolnym dziewcząt 10 lat
4 miejsce - Wójcik Oliwia.
- 25 metrów stylem grzbietowym dziewcząt 7 lat
2 miejsce - Grabka Natasza
6 miejsce - Mastalerz Klara.
- 25 metrów stylem grzbietowym dziewcząt 8 lat
6 miejsce - Sojda Hanna
8 miejsce - Sot Nela
17 miejsce - Kawecka Wiktoria.
- 50 metrów stylem grzbietowym dziewcząt 9 lat
12 miejsce - Kowalska Gabriela
18 miejsce - Jaśkiewicz Gabriela
31 miejsce - Głazek Sara
35 miejsce - Motyl Iga.
- 50 metrów stylem grzbietowym dziewcząt 10 lat
4 miejsce - Duś Melania.
- 25 metrów stylem klasycznym dziewcząt 7 lat
1 miejsce - Mastalerz Klara
2 miejsce - Grabka Natasza.
- 50 metrów stylem klasycznym dziewcząt 9 lat
2 miejsce - Dyl Amelia
5 miejsce - Głazek Sara
6 miejsce - Usowska Lena
7 miejsce - Dębska Luiza
8 miejsce - Jaśkiewicz Gabriela
10 miejsce - Motyl Iga.
- 50 metrów stylem klasycznym dziewcząt 10 lat
2 miejsce - Duś Melania
3 miejsce - Wójcik Oliwia.
- 4 x 50 metrów stylem dowolnym sztafeta dziewcząt 9 lat
1 miejsce w składzie: Dyl Amelia, Kowalska Gabriela, Głazek Sara, Usowska Lena.
Serdeczne gratulacje dla wszystkich najmłodszych zawodników oraz trenerów sekcji pływackiej Centrum Staszów.
Podczas otwarcia zawodów Starosta Staszowski, przedstawiciele zarządu klubu "Centrum" oraz trener Łukasz Łygan podziękowali pływakom, którzy zakończyli przygodę z pływaniem:
- Victorii Agliano, która reprezentowała barwy Centrum ponad 8 lat i
- Piotrowi Kukli, który pływał 10 lat, reprezentując Centrum także na Mistrzostwach Polski.
Dziękujemy wam za każde piękne złotko, srebro i brąz, które zdobyliście dla siebie i naszego klubu.
Serdecznie dziękujemy także rodzicom naszych zawodników na których zawsze mogliśmy liczyć podczas organizacji zawodów, wyjazdów i innych działań organizowanych dla sekcji pływackiej "Centrum" Staszów.

28 lutego 2026 na pływalni MOSiR w Połańcu odbyła inauguracja Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. Pierwsza runda zgromadziła 151 pływaków z 8 klubów województwa.

Pływacy z Centrum zdobyli łącznie 9 medali w tym: 1 złoty, 5 srebrnych i 3 brązowe.
Poniżej przedstawiamy wynik naszych 11 reprezentantów:
- Szyszkowski Olaf: 3 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym, 4 miejsce na 100 metrów stylem zmiennym,
- Bereza Patryk: 4 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym, 2 miejsce na 100 metrów stylem grzbietowym,
- Gorczyński Kacper: 7 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym, 3 miejsce na 100 metrów stylem grzbietowym,
- Ekiert Stanisław : 7 miejsce na 5 metrów stylem dowolnym, 7 miejsce na 100 metrów stylem zmiennym,
- Grabka Kajetan: 9 miejsce na 5 metrów stylem dowolnym, 3 miejsce na 200 metrów stylem klasycznym,
- Szyszkowski Kacper: 2 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym, 1 miejsce na 100 metrów stylem zmiennym,
- Kielczyk Leon: 5 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym, 4 miejsce na 400 metrów stylem dowolnym,
- Janicki Marcin: 6 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym, 2 miejsce na 100 metrów stylem grzbietowym,
- Polak Antoni: 4 miejsce na 100 metrów stylem grzbietowym, 5 miejsce na 100 metrów stylem zmiennym,
- Sosnowska Oliwia: 4 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym, 4 miejsce na 200 metrów stylem klasycznym, 5 miejsce na 100 metrów stylem zmiennym,
- Agliano Victoria: 6 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym, 4 miejsce na 100 metrów stylem grzbietowym.
Sztafeta mężczyzn: 4 x 50 metrów stylem zmiennym 12 latków w składzie: Gorczyński Kacper, Szyszkowski Olaf, Bereza Patryk, Polak Antoni zajęła 2 miejsce.
Sztafeta mężczyzn: 4 x 50 metrów stylem zmiennym 14-15 lat w składzie: Janicki Marcin, Szyszkowski Kacper, Ekiert Stanisław, Kielczyk Leon zajęła 2 miejsce.
Gratulacje dla wszystkich zawodników Centrum Staszów oraz trenerów Tomasza i Łukasza.
W Ożarowie rozegrana została 21 lutego 2026 1 runda Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej, której organizatorem był ŚOZP.
W zawodach wzięło udział 145 pływaków z 8 klubów województwa.
Głównym Sponsorem Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej w 2026 roku jest Enea Elektrownia Połaniec. 🏊💪
Nasz klub Centrum Staszów reprezentowało 19 uczestników, którzy łącznie zdobyli 9 medali ( 2 złote, 2 srebrne i 5 brązowych) 👏👏👏
W klasyfikacji generalnej nasi wspaniali pływacy zajęli 4 miejsce 💪💪💪
Poniżej prezentujemy ich wyniki indywidualne oraz wyniki sztafet.
- Usowska Lena 9 lat: 2 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym oraz 7 miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym.
- Dyl Amelia 9 lat: 3 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym oraz 4 miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym.
- Kowalska Gabrysia 9 lat: 9 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym oraz 11 miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym.
- Głazek Sara 9 lat: 19 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym oraz 18 miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym.
- Jaśkiewicz Gabrysia 9 lat: 16 miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym oraz 21 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym.
- Duś Melania 10 lat: 1 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym oraz 4 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym.
- Wójcik Oliwia 10 lat: 2 miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym oraz 5 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym.
- Dziewirz Kaja 11 lat: 6 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym oraz 9 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym.
- Adamczyk Aleksandra 11 lat: 11 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym oraz 12 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym.
- Sroka Antonina 11 lat: 6 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym oraz 6 miejsce na 200 metrów stylem dowolnym.
- Jaskuła Adam 9 lat: 10 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym oraz 9 miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym.
- Makuła Aleksander 9 lat: 3 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym oraz 13 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym.
- Listos Leon 9 lat: 5 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym oraz 14 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym.
- Szcześniewski Piotr 9 lat: 8 miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym oraz 15 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym.
- Fit Antoni 11 lat: 3 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym oraz 3 miejsce na 200 metrów stylem dowolnym.
- Kukla Krzysztof 11 lat: 4 miejsce na 200 metrów stylem dowolnym oraz 4 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym.
- Młodożeniec Tymoteusz 9 lat: 6 miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym oraz 11 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym.
- Kowalski Franciszek 9 lat: 10 miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym oraz 16 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym.
- Grabka Ernest 11 lat: 5 miejsce na 100 metrów stylem grzbietowym oraz 8 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym.
Sztafeta 4x50 metrów stylem dowolnym 9 lat dziewcząt w składzie: Dyl Amelia, Kowalska Gabrysia, Usowska Lena, Głazek Sara zajęła 1 miejsce 👏👏👏
Sztafeta 4x50 metrów stylem dowolnym 11 lat dziewcząt w składzie: Dziewirz Kaja, Duś Melania, Wójcik Oliwia, Sroka Antonina zajęła 4 miejsce.👏👏👏
Sztafeta 4x50 metrów stylem dowolnym 11 lat chłopców w składzie: Kukla Krzysztof, Grabka Ernest, Makuła Aleksander, Fit Antoni zajęła 3 miejsce.👏👏👏
Ogromne gratulacje dla wszystkich pływaków z Centrum Staszów oraz trenerów: Tomasza, Łukasza i Leszka.
Drodzy Państwo zbliża się czas rozliczeń i jak co roku zachęcamy was do przekazania 1,5% podatku dla Stowarzyszenia "Centrum" Sport i Rekreacja w Staszowie.
Zebrane fundusze będą przeznaczone na rozwój sportowy oraz działalność dzieci i młodzieży skupionych w dwóch sekcjach sportowych:
PŁYWACKIEJ I ZAPAŚNICZEJ.
Liczymy na wasz dobry gest, szczególnie rodziców dzieci skupionych w tych sekcjach.
Prosimy o udostępnienie tej informacji dalej.
1,5 % PRZEKAZUJEMY NA CENTRUM STASZÓW ZA POŚREDNICTWEM CENTRUM INICJATYW LOKALNYCH
KRS 0000 215 720
CEL SZCZEGÓŁOWY: "CENTRUM" STASZÓW SPORT I REKREACJA
Wszystkim, którzy nas wesprą serdecznie DZIĘKUJEMY ❤️
Nie cichną echa wspaniałego wydarzenia jakim była Staszowska Gala Sportu, która odbyła się 13 lutego 2026 w Staszowskim Ośrodku Kultury.
Mimo, iż był to piątek 13🫣 to dla naszych sportowców, trenerów i działaczy z "Centrum Staszów" wyjątkowo udany.👏👏👏
Wyróżnieni zostali zarówno zawodnicy z sekcji pływackiej jak i zapaśniczej, którzy ciężką sportową pracą jak najbardziej zasłużyli na te wyróżnienia, ich wyniki mówią same za siebie! 💪💪💪
W kategorii sportu klubowego najlepszymi sportowcami 2025 z Centrum Staszów zostali:
- Kacper Szyszkowski - pływanie,
- Olaf Szyszkowski - pływanie,
- Piotr Kukla - pływanie,
- Krzysztof Kukla - pływanie,
- Patryk Bereza - pływanie,
- Michalina Słupska - zapasy,
- Patryk Arendarski - zapasy,
- Szymon Dziewit - zapasy.
💪💪💪👏👏👏
W kategorii sportowa nadzieja 2025 najlepsi z Centrum Staszów to:
- Melania Duś - pływanie,
- Antoni Fit - pływanie,
- Lena Usowska - pływanie,
- Antoni Dziewit - zapasy,
- Kamil Sobieniak - zapasy,
- Mikołaj Dutka - zapasy
💪💪💪👏👏👏
Oczywiście do sukcesów naszych wspaniałych zawodników przyczynili się również trenerzy Centrum Staszów i choć jest ich wielu za 2025 rok zostali wyróżnieni:
- Tomasz Nowak - trener pływania oraz
- Marcin Dziewit - trener zapasów.
Klub Centrum Staszów został wyróżniony we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży jako najlepszy w Gminie Staszów, drugi w Powiecie Staszowskim i piętnasty w Województwie Świętokrzyskim!!!
To ogromny sukces, na który składa się wiele czynników, ale w szczególności doskonała praca trenerów z zawodnikami, zarządem, członkami stowarzyszenia i oczywiście rodzicami naszych pływaków i zapaśników.
Wyróżnieni zawodnicy podczas Staszowskiej Gali Sportu - jesteście wszyscy wspaniałym przykładem, że ciężka praca podczas treningów popłaca i ma odzwierciedlenie w wynikach zdobytych podczas zawodów.
Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i liczymy że w przyszłym roku będzie was jeszcze więcej!!!
Ogromne, ogromne brawa 👏👏👏

Przejdź do treści