Letnie Mistrzostwa Okręgu w Ostrowcu zakończone.

W sumie dwa złote, jeden srebrny i trzy brązowe medale w kategorii młodzik 12-13 lat a w kategorii junior młodszy jeden srebrny i dwa brązowe oraz jeden brązowy w kategorii Open to dorobek zawodników Centrum Staszów w Ostrowcu z Letnich Mistrzostw Okręgu Świętokrzyskiego, które odbyły się w dniach 10-11 czerwca 2023.
Poszczególne starty i zajmowane miejsca pływaków ze Staszowa:
- Szyszkowski Kacper złote krążki na 50 i 100 metrów stylem klasycznym i przy tym poprawiony już drugi raz w tym roku rekordu okręgu na 50 klasykiem. Na dwukrotnie dłuższym dystansie zabrakło nieco ponad sekundę do pobicia przez Kacpra rekordu okręgu ustanowionego przez zawodnika Orki Jędrzejów w 2006 roku! Kacper był również czwarty na 200 klasykiem uznając wyższość trzech zawodników o rok starszych.
- Agliano Victoria była trzecia na 200 metrów stylem dowolnym i 50 metrów motylkiem.
Vica była piąta na 100 metrów stylem dowolnym i siódma na 50 metrów stylem dowolnym.
- Sosnowska Oliwia jako jedyny nasz junior młodszy zajęła drugie miejsce na 200 metrów klasykiem, trzecie na 400 metrów stylem zmiennym podobnie jak w kategorii Open. Oliwka była też trzecia na 100 metrów klasykiem i piąta na 50 metrów stylem klasycznym.
- Chmielewski Oskar był "srebrny" na 400 metrów stylem zmiennym, uplasował się na trzeciej pozycji na 200 metrów stylem zmiennym. Oski był też siódmy na 200 metrów klasykiem, dziesiąty na 50 metrów stylem dowolnym oraz dwunasty na 100 dowolnym.
- Dziarmakowska Julia była dwa razy ósma na 50 metrów stylem grzbietowym i 50 motylem, dziesiąta na 50 metrów dowolnym, a na dwukrotnie dłuższym dystansie jedenasta.
- Mazur Patrycja była siódma na 50 metrów stylem grzbietowym, ósma na 50 metrów klasykiem, dziewiąta na 50 metrów stylem grzbietowym, dwunasta na 50 motylem i piętnasta na 50 metrów stylem dowolnym.
Obie w/w zawodniczki startowały z rocznikiem o rok starszym.
- Tarka Michał był jedenasty na 50 metrów dowolnym, a jego brat bliźniak Szymon czternasty.
- Szymon Tarka był lepszy od brata na 50 metrów klasykiem i zajął ósmą pozycję, a Michał był dziesiąty.
- Leon Kielczyk rocznik 2012 drugiego dnia startów był trzydziesty dziewiąty w kategorii open na 100 dowolnym oraz szesnasty na 100 metrów stylem grzbietowym.
Sztafeta 4 x 100 metrów stylem dowolnym chłopców w składzie Kacper Szyszkowski, Michał Tarka, Oskar Chmielewski i Szymon Tarka zdobyli brązowe medale.
Sztafeta mieszana 4 x 100 zmiennym w składzie: Victoria Agliano, Oskar Chmielewski, Kacper Szyszkowski i Julia Dziarmakowska zajęli czwarte miejsce.
Sztafeta kobiet 4 x 100 stylem zmiennym w składzie Victoria Agliano, Patrycja Mazur, Oliwia Sosnowska i Julia Dziarmakowska zajęły szóste miejsce w kategorii Open.
Gratulacje dla drużyny Centrum Staszów i trenera Łukasza.

Skip to content